Permanentní makeup a kosmetika
od Jany Turtákové

Certifikát Phibrows

Permanentní make up - Microblading

Toužíte po hustém, vytvarovaném obočí, ale příroda vás v tomto směru neobdařila? Pak vyzkoušejte tzv. microblading neboli čepelkovou úpravu obočí. Jedná se o metodu, která dokáže zvýraznit přirozenou krásu a opravit malé nedostatky obočí. Jelikož se ale jedná o jednu z forem permanentního make-upu, kdy výsledek vydrží 1,5–2 roky, je velmi důležité svěřit se do rukou skutečnému odborníkovi, který pracuje i s kvalitními barvami a vybavením.

Microblading je zatím jediná metoda, která dokáže napodobit přirozený tvar obočí. Provádí se pomocí speciálních jehel, tzv. čepelek, kterými se vykreslují jednotlivé chloupky obočí, což vypadá velmi přirozeně a je téměř nerozeznatelné od přírodního obočí.

„Mělký řez malou čepelkou, tvořenou několika hroty v řadě, napodobující tvar a směr původních chloupků, je veden v místech růstu obočí. Vedení a tvar chloupků mohou být krátké, dlouhé, pravidelné – tak, aby výsledkem byl na první pohled přirozený vzhled obočí. Takto vytvořený chloupek je výraznější než vytetovaný.

Přestože se microblading provádí pomocí čepelky s 18 jehličkami v řadě za sebou, jedná se o velmi šetrnou metodu.

Přestože profesionálně udělaný microblading není na první pohled vidět, vzhled ženy se výrazně změní. „Žena po microbladingu jednoduše rozkvete, rozzáří se jí oči, omládne. A její okolí pak pátrá po tom, jak se to stalo. A to jsou přesně ty důvody, proč ženy microblading chtějí.

Microblading se dělá každému na míru a neplatí, že to, co sluší jednomu, bude slušet i druhému.

„Před microbladingem je standardem konzultace, která trvá minimálně hodinu. Dalších 30 minut trvá předkreslení obočí, teprve pak se dostáváme k samotnému výkonu. Tuto metodi nelze uspěchat.

Minimální omezení, pro koho není zákrok vhodný

Microblading lze provádět celoročně. Po zákroku jsou sice určitá omezení a musí se dodržovat několik pravidel, ale nejedná se o nic velkého. Například se po aplikaci nedoporučuje navštěvovat solárium, saunu nebo bazén.

Místo permanentního make-upu je nutné udržovat v čistotě a jemně ošetřovat doporučeným krémem. Asi po třech dnech se začnou odlupovat malé stroupky, které ale nesmíte odstraňovat nikdy ručně. Poté, co se odloupnou úplně všechny, už žádná omezení nejsou.